PełniaKultury.pl
języki: PL EN
wersja portalu: Pełna Wersja

VI Gala Honorowych Dawców Nadziei

Bytomskie Centrum Kultury `Becek`

Plac Karin Stanek 1 41-902 Bytom

Dojazd

Moc wzruszeń i silnych emocji czeka na Was podczas spektaklu "OSKAR I PANI RÓŻA". Najsłynniejsza powieść Érica-Emmanuela Schmitta, znakomitego francuskiego pisarza i filozofa. Czytelnicy na całym świecie pokochali go za niezrównaną wrażliwość i mądrość, z jaką opisuje nawet najbardziej skomplikowane emocje. Spektakl wyreżyserowany przez Justynę Masłowską- Kostecką i stworzony z młodzieżą Domu Nadziei jest próbą uchwycenia życia młodego Oskara. Czy w ciągu dwunastu dni można poznać smak życia i odkryć jego najgłębszy sens? Dziesięcioletni chłopiec leży w szpitalu i nie wierzy już w żadne bajki. Wtedy na jego drodze staje tajemnicza pani Róża, która ma za sobą karierę zapaśniczki i potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji...Historia Oskara skłania nas do głębszej refleksji – możemy tylko podziwiać jego niezwykłą chęć i wolę życia, a także zdolność dostrzegania w życiu piękna i radości w obliczu cierpienia.


Kulminacyjnym momentem programu będzie wręczenie statuetek PRZYJACIEL FUNDACJI „DOM NADZIEI” oraz wyróżnień dla WOLONTARIUSZA ROKU. Razem dajemy sygnał dzisiejszemu światu, że jest jeszcze NADZIEJA. Nadzieja na dobrą zmianę, na inne, lepsze życie. Razem pomagamy uwierzyć tym, co już dawno przestali widzieć sens. Razem dokonujemy tego, co dla wielu jest niemożliwe do osiągnięcia.
VI Gala Honorowych Dawców Nadziei jest ostatnią Galą organizowaną przez „Dom Nadziei” w Bytomiu, ponieważ na jesieni przyszłego roku ośrodek przeprowadza się do Gliwic, gdzie obecnie remontowane są budynki po gimnazjum, które staną się ich nowym domem. W Bytomiu pozostanie jednak część ich działalności Poradnia Profilaktyki Uzależnień w centrum Bytomia.

Wstęp wolny - wejściówki do odebrania w kasie BeCeKu.

Piątek 15 listopada 2019, godzina 18,  Sala ToTu Bytomskie Centrum Kultury BECEK

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print