PełniaKultury.pl
języki: PL EN
wersja portalu: Pełna Wersja

Katowice JazzArt Festival na Międzynarodowy Dzień Jazzu

Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek

Plac Sejmu Śląskiego 1 40-032 Katowice

Dojazd

Międzynarodowy Dzień Jazzu UNESCO w tym roku online (termin 30 kwietnia godzina 10:00 - 22:00).

30 kwietnia 2020 roku

godz. 18

Koncert online Joanny Dudy „Keen”

Pianiastka miała wystąpić na żywo na finałowym koncercie w Mieście Ogrodów. Teraz dzięki Facebookowi i YouTubowi zagra dla nas z Gdyni.

Duda została w tym roku wybrana do programu rozwoju Keychange, inicjatywy promującej parytet płci w programach europejskich festiwali, do której należy też JazzArt. Jest pianistką, kompozytorką, improwizatorką i artystką wizualną. Komponuje i tworzy muzykę w technikach cyfrowych i analogowych wykorzystując komputer, stacje robocze, rejestratory, maszyny rytmiczne, dokumentalne wideo i instalacje multimedialne. Założyła wiele zespołów, takich jak AuAuA, Miód, J = J, 3D, współtworzy WMQ Wojtka Mazolewskiego. Zajmuje się również współczesną sceną klasyczną; nagrała album z kompozycjami Juliusa Eastmana, wraz z Lutosławskim Duetem Fortepianowym i Mischą Kozłowskim i wielokrotnie go wykonywała na żywo (Unsound Festival).

Usłyszymy materiał z jej najnowszej płyty „Keen”.

Koncert jest darmowy, ale jeżeli chcecie pokazać, że w tych trudnych chwilach wspieracie artystów, możecie kupić na niego symboliczny bilet w cenie 10 zł do kupienia TUTAJ.

Czas koncertu: ok. 45 minut

godz. 19 (po koncercie Joanny Dudy)

Wystawa rysunków Henninga Bolte „DrawNotes”

Wirtualna wersja wystawy, którą planowaliśmy pokazać w Galerii Miasta Ogrodów. Prezentacja na fanpage’u KJAF towarzyszyć będzie muzyka w wykonaniu Łukasza Ojdany.

Rysunki z cyklu „DrawNotes” artysty wizualnego, pisarza i wykładowcy Henninga Bolte powstały podczas koncertów na żywo, w synchronizacji z muzyką. Stanowią wizualną manifestację wzrokowych i dźwiękowych doświadczeń Henninga Bolte podczas koncertów.

Henning Bolte jest pisarzem, radiowcem, artystą sztuk wizualnych, doradcą, prezenterem koncertowym (Pianolab.Amsterdam) i wykładowcą (University of Utrecht, Utrecht University College). Od dekady intensywnie podróżował, biorąc udział w licznych europejskich festiwalach jazzowych i pisząc o regionalnych cechach kulturowych dla niemieckich, niderlandzkich, estońskich, brytyjskich i amerykańskich czasopism.

godz. 19.30

Premiera teledysku „Sweet Delusion” Susany Santos Silvy

Fanpage Katowice JazzArt Festivalu

„The Ocean Inside a Stone” jest drugim albumem projektu Impermanence (Nietrwałość) Susany Santos Silvy, czołowej postaci portugalskiej sceny free jazzowej i improwizowanej, wirtuozki trąbki i skrzydłówki.

Muzyka Susany Santos Silvy porusza się między rzeczywistościami pozornie odrębnymi i różniącymi się od siebie, a jednak połączonymi poprzez nietrwałość wszystkiego, co istnieje. Na nowym albumie, ten niekończący się i nieustający przepływ energii przez czasoprzestrzeń materializuje się w postaci siedmiu mikroświatów organicznej, magicznej całości.

Płynne piękno, rytualna zwyczajność, brutalny, lecz ulotny chaos, poetyka absurdu i ludzkiej kruchości, lekkość abstraktu i efemerydy, sublimacja teraźniejszości - to wszystko definiuje ten transcendentny, utopijny, nieuchwytny i niewyobrażalny świat.

Przepiękne wideo zostało wybrane przez Susanę Santos Silva jako pozdrowienia dla wielbicieli JazzArtu. 26 kwietnia mieliśmy na żywo uczestniczyć w koncercie Impermanence. Dzisiaj łączymy się z artystami z Porto, z którymi współpracujemy od zeszłego roku, w geście solidarności z europejskimi instrumentalistami, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej i artystycznej na skutek epidemii.

A przez cały dzień słuchamy playlisty 9. Katowice JazzArt Festivalu na Spotify

Czwartek 30 kwietnia, godzina 10:00 - 22:00 (więcej na stronie Katowice Miasto Ogrodów http://www.miasto-ogrodow.eu/strona/jazz2020).

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print